Jak se zaregistrovat a otevřít online obchod?

 
 
 
Jak otevřít online obchod?

1. Přečtěte si pozorně Obchodní podmínky pro prodejce, Všeobecné obchodní podmínky, Zásady ochrany osobních údajů, Pravidla reklamace, Rámcovou smlouvu platební brány Lemon Way.

2. Klikněte na link v horní části stránky Prodávej s eBonza, kde najdete příslušný link na registraci pro Prodejce a základní informace o registračních plánech.

3. Zaregistrujte se a vytvořte eBonza účet prodávajícího spolu se svým platebním účtem Lemon Way (ePeňeženka) na který budete přijímat platby od kupujících.
Pro dokončení Vaší registrace, bude nutné vyplnit formulář s informacemi o Vaší firmě nebo fyzické osobě (např. název společnosti, registrační číslo, daňové číslo, jméno zástupce společnosti, kontaktní údaje atd.), Vyplnit informace a IBAN Vašeho účtu v bance a nahrát dokumenty požadované podle KYC procesu pro vytvoření platebního účtu na dálku se společností Lemon Way na příjem plateb od kupujících. Proces je jednoduchý a probíhá elektronicky (přes zabezpečené API) ve Vašem účtu na eBonza.
Typ jednotlivých dokladů, které jsou vyžadovány pro otevření platebního účtu závisí na typu společnosti ( zda jste s.r.o. nebo fyzická osoba, řemeslník ..). Jaký druh dokumentů nahrát, v jaké formě a kvalitě jsou uvedeny na hlavní stránce pod odkazem Co je KYC proces.
Poznámka: Nahrané dokumenty ve smyslu KYC procesu pro společnost Lemon Way jsou uchovávány společností Lemon Way a také touto společností dále zpracovávány. eBonza s.r.o., operátor tohoto webového rozhraní, tyto dokumenty neukládá do svého systému, neuchovává nebo jinak nezpracovává. Více informací o ochraně Vašeho soukromí můžete najít zde.

4. Vyberte si vhodný registrační plán pro Váš byznys
Po registraci na eBonza a úspěšném otevření účtů se společností Lemon Way, Vás systém přesměruje na výběr registračního plánu. Výběrem vhodného plánu pro Váš byznys získáte výhody ve formě sníženého provizního procenta a speciálních slev pro prémiové služby na podporu prodeje Vašich produktů.

5. Vytvořte Obchod a nahrajte zboží
Vyberte pro svůj Obchod vhodné jméno, které nejlépe popisuje Vaši činnost nebo Vaše zboží. Nahrajte logo a baner pro obchod, obchodní podmínky, reklamační řád a jiné informace důležité pro Vašich kupujících.
A můžete nahrávat zboží. Přidejte fotografie produktů, popis, vyberte správnou kategorii, podkategorii, filtry produktů a rozhodněte se, do kterých zemí chcete produkty prodávat. ZAČNĚTE PRODÁVAT.

6. Informujte své okolí, že jste otevřeli Obchod
Sdílejte své zboží kliknutím na sociální sítě, které se nacházejí na stránce detailu každého zboží prezentovaného na eBonza mezi Vaše publikum a známých, aby se o Vašich produktech dozvědělo co nejvíce lidí a získali jste návštěvnost.

7. Spravujte svůj obchod a objednávky
Rozhodněte o speciálních slevách, množstevních slevách pro Vaše výrobky a vyberte si z našich Prémiových služeb a Banerové reklamy na podporu prodeje Vašich výrobků, obchodu, značky, abyste přilákali více zákazníků do Vašeho obchodu.
Získejte objednávku a komunikujte s kupujícím. Poskytněte co nejlepší zákaznický servis, abyste získali od kupujících pozitivní odezvu (review).
Seznamte se s Pravidly prodeje, aby byly Vaše objednávky v bezpečí a aby byly zpracovány na profesionální úrovni.
Výhodou je funkce „multistore checkout", která umožňuje zákazníkovi zakoupit různé zboží od různých prodejců a uhradit objednávku jednou transakcí. Systém objednávku rozdělí na dílčí objednávky mezi jednotlivých prodávajících.

8. Jak obdržím platbu od kupujícího?
Objednávku může kupující zaplatit různými platebními kartami prostřednictvím platební brány Lemon Way.
Podmínkou pro obdržení platby od kupujícího je doručení zboží a ukončení 14 denní lhůty po kterou může zákazník zboží vrátit.
Potvrďte ve svém účtu u příslušné objednávce, že zboží bylo zákazníkovi dodáno a po uplynutí 14 dnů ode dne kdy jste v účtu potvrdili dodání zboží zákazníkovi, Vám systém automaticky uzavře objednávku a připíše částku do Vaší ePeněženky. Hodnota objednávky bude následně ponížená o provizní a transakční poplatek ve smyslu zakoupeného registračního plánu.
Aktuální stav účtu můžete vidět ve svém účtu v části Lemon Way ePeněženka.
Peníze si můžete kdykoliv přeposlat na svůj podnikový nebo soukromý účet (IBAN, který uvádíte při registraci ve svém účtu).

9. Obdržte platbu za objednávku
Doručte svůj produkt, označte objednávku v účtu jako doručený a po uzavřetí objednávky ve svém účtu / uplynutí 14 denní lhůty – viď bod.8/ si můžete peníze přeposlat na svůj podnikatelský účet.


Na co ještě čekáte?
Rozšiřte své podnikání a zvyšte svůj prodej!


eBonza Marketplace
Pracuj méně, Prodávej více!